Nefes

Üzerinize giydiğiniz kıyafetler değil, içinize çektiğiniz nefestir sizi SİZ yapAN…

NEOGLANCE NEFES SEMİNERİ

Nefes almayı biliyor musunuz?

Ya eksik nefes alıyorsunuz, ya eksik nefes veriyorsunuz. Üstelik nefesinizi döngüsel olarak tutmuyor ve hücrelerinize servis edilmesi için zaman tanımıyorsunuz. Nefes almayı bilmiyorsunuz, çünkü sadece üst akciğerinizi kullanıyorsunuz… Ve çok gergin, stresli, yorgunsunuz bu yüzden…

Nefes almayı bilmiyorsunuz, çünkü karın, sırt, bel bölgeleriniz tamamen ölü ve sizin kontrolünüz dışında… Bu nedenle ya geçmişiniz yüzünden çok üzgün, geleceğiniz için de çok kaygılısınız. Ya çok acı çektiniz ve hala unutamıyorsunuz, ya çok korkuyorsunuz eylemlerinize adım atamıyorsunuz…

Şans, bereket ve sağlık; aldığınız nefesin miktarı ve kalitesiyle değişir ve kontrol edilebilir. Diyaframı aktive eden, bütünsel nefes teknikleri çalışması ile bu yetersiz kapasiteyi arttırıp, yaşamınızdaki negatif etkilerin değişmesini sağlayabilirsiniz.

Doğru nefes tekniği kullanmakla; zindelik, huzur, bütüncül öğrenme, zihin kontrolü, motivasyon ve enerji kazanıp, kaygı ve stres kontrolü yapabilir, bütünsel sağlığınızı daha iyi bir hale getirebilirsiniz.

SEMİNER İÇERİĞİ:

- Nefes nedir?

- Nefesin kimyası

- Doğru nefesin dört ana maddesi

- Üst solunum nefesi

- Diyafram nefesi

- Bütün nefes

- Nefeste doğru ritmi yaratmak

- Nefesi tutma ve genişletme uygulamaları

- Nefes ile tüm beden uzuvları arasında bağlantı kurmak

- Nefesle sempatik ve parasempatik sinir sistemi bağlantısı

- Nefesle Sağ-Sol beyin dengesi

-Neoglance nefes teknikleri (Double nefes- Geçmişi Özetleme Nefesi- Erk Nefesi)

Çalışma sırasında;  teorik bilgiler, örnek uygulamalar ile dinamik olarak verilmektedir. Temel nefes doğruları sağlandıktan sonra teknik kullanmayı öğreten üç saatlik aktif bir çalışmadır.

 

 

  • Kategoriler

  • Neoglance Derneği

    Neoglance Eğitim Kültür ve Girişimcilik Derneği, bireyin gelişimini ve girişimci tavrını destekleyen eğitimler ve organizasyonlar düzenler.
  • Neoglance Markadır

    Koçluk Eğitimlerimiz, organizasyonlarımız ve çalışmalarımız Neoglance markasının tescillindedir.
  • Bizi Paylaş

  • @neoglance on Twitter